Počet stránek ve webu: 47749

    1 1 1 1 1
    Hodnocení 5.00 (1 hlas)
    Vypořádání s pronajímatelem bytu po smrti nájemníka - nesouhlas dědiců s výší dluhu za pronájem?
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Po náhlé smrti syna, který bydlel v pronájmu v garsonce, chce po nás (jeho rodičích) majitel bytu 30.000 Kč za drobné opravy plus nájemné a poplatky po dobu výpovědní lhůty (3 měsíce). Na to samozřejmě jako důchodce nemám a nezdá se mi, že bych měl něco platit za syna, který byl plnoletý a svéprávný. Můžete mi poradit co mám dělat? Děkuji.

    Odpověď:

    Pokud má pronajímatel bytu ve vztahu k synovi jakékoliv pohledávky, musí si je přihlásit do dědického řízení, přičemž dědicové nájemníka mají právo tyto pohledávky neuznat.

    Majitel by se pak musel obrátit na soud a prokazovat, že pohledávky skutečně vznikly. Tj. nedoporučuji pohledávky hradit svévolně před ukončením dědického řízení, neboť ze strany majitele není nárok na to, abyste jako dědicové nějaké pohledávky hradili. Jednak bude muset být vůbec prokázáno, zda skutečně vznikly a pak v dědickém řízení určeno, kdo případně zdědí povinnost pohledávky za syna hradit. 

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování