V roce 2007 mi zemřel otec, dědické řízení proběhlo v červenci 2007. Jsme tři sourozenci. Při dědickém řízení došlo k dohodě, že nemovitost (dům s dvěma bytovými jednotkami), v níž rodiče bydleli s nejmladším bratrem a jeho rodinou dostane právě on. Obvyklá cena domu byla stanovena na 1 500 000 Kč. Matce bylo zřízeno věcné břemeno, právo doživotního bezplatného a výlučného užívání svého bytu, v němž žila společně s otcem. Je tomu již rok, co se bratr se svojí ženou chovají k matce nevhodně, nekomunikují s ní, a pokud ano, hrubě ji napadají, s ničím jí nepomohou a vyhrožují, že to bude stále horší. Bez její přítomnosti jí vnikli do jejího zamčeného bytu, musela vyměnit zámek. Psychicky ji týrají. Může se nějak proti takovému chování bránit? Popř. může vzít své rozhodnutí o přenechání své poloviny domu bratrovi při dědickém řízení po otci zpět? Usnesení nabylo právní moci v září 2007. Děkuji za odpověď, Josefína
Přestupek proti občanskému soužití - verbální a fyzické napadání majitelem domu, bytu, nemovitosti
- Základní údaje
- Uložil(a): MUDr. Zbyněk Mlčoch (admin)
- Kategorie: Trestné činy a přestupky
- Zobrazení: 5693
Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
Odpověď:
Pokud jde o rozhodnutí z dědického řízení, to už nelze vzít zpět. Jedná se však o přestupek proti občanskému soužití, což je v pravomoci Policie. Ta by měla celou věc řešit – tedy předat k vyřízení obci na přestupkovou komisi.
Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
Komentáře vytvořeny pomocí CComment