Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    V srpnu 2011 jsem měla s manželem svatbu. V dubnu 2013 jsem od svého otce obdržela dar (800.000 Kč), který jsme s manželem postupně v letech 2013 – 2016 investovali do stavby našeho rodinného domu. Peníze jsem mu vždy přeposlala na manželův účet, odkud je čerpal (nejspíše) na dílčí platby v rámci stavby. V dubnu 2016 došlo k rozchodu, v prosinci 2016 k oddělení majetkového jmění prostřednictvím notářského zápisu.

    V dubnu 2017 nechal sepsat exmanžel smlouvu o vypořádání majetku. SJM (dům, movitý majetek atd.) ale nikdy řádně nebylo vypořádáno (obdržela jsem 200.000 Kč a starší auto). Rozvod proběhl v srpnu 2019. Loni (2022) (2022) jsem podala žalobu, že SJM nebylo vypořádáno, kterou soud zamítl s tím, že SJM zaniklo v okamžiku notářského zápisu. Otcův dar byl označen jako vnos do SJM, tj. ten zanikl také. Je nějaká jiná cesta, jak tátovy peníze nárokovat od exmanžela? Např. bezdůvodné obohacení? Nebo zda je možné nárokovat dar v rámci řízení SJM (např. v rámci odvolání)? Děkuji, Kristýna.

     

    Odpověď:

    Bohužel zde cesty nejsou. Tím, že jste použila darované prostředky na investici do společného majetku a vložila je na manželům účet, tak jste je vložila i do SJM.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování