Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    V lednu 2012 jsem podala žádost o rozvod z důvodu soužití s alkoholikem a jeho agresivním chováním. Oba máme trvalé bydliště v družstevním bytu. Manžel pít nepřestal, naopak zažívám z jeho strany psychický teror. Jsem ochotná ho vyplatit z bytu, ale s ním dohodu o majetku nelze z jeho strany uzavřít.

    Jaké mám možnosti? Nevím, jak dlouho s ním vydržím v jedné domácnosti (byt 1+1, kde bydlí i náš 18-letý syn). Děkuji, Radka

    Odpověď:

    Především trvalý pobyt nezakládá žádná vlastnická práva k bytu. Předpokládám tedy, že jste členem družstva a máte zaplacen členský podíl. Pokud manžel není ochoten uzavřít dohodu o vypořádání SJM, pak můžete v 3 leté lhůtě od právní moci rozvodu podat návrh k soudu na vypořádání SJM. Soud SJM vypořádá. Pokud byste návrh nepodala po třech letech nastupuje právní domněnka, že nemovitosti jsou v podílovém spoluvlastnictví, movitosti náleží tomu, kdo je pro svou potřebu a potřebu rodiny užívá výlučně jako vlastník.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování