Počet stránek ve webu: 47750

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Naše rodinná známá (přítelkyně vnuka poškozené), poškozené (mojí matce) tzv. odcizila identitu. Hospodařila jí s účtem, ze kterého si převáděla na svůj účet peníze, platila nákupy a jiné. Půjčovala si přes její email (ofocený občanský průkaz a výpisy z účtu, kde falšovala i elektronický podpis), od různých společností peníze. K tomu právě používala poškozené účet a všechny peníze si převáděla k sobě. Na dotyčnou osobu je podané trestní oznámení pro podvod a krádež. - nyní je případ v rukou kriminální policie a vyšetřuje se. Policie rozeslala všem bankovním společnostem vyjádření, že poškozená si od nich peníze nepůjčila, že to byl podvod. Sama dotyčná se šla udat na policii. Můj dotaz se týká toho, zda je poškozená povinna platit půjčky u společností, než se případ vyšetří a postoupí k soudu? Poškozená má účet u České spořitelny, kde si dotyčná na poškozenou půjčila dvě půjčky a oni i přes nahlášení podvodu, strhávají poškozené peníze z účtu. Může se poškozená nějak bránit? Předem děkuji za případně vyjádření. S pozdravem, Laura

    Odpověď:

    Bohužel je stále dlužníkem poškozená osoba a nikoli osoba, která si fakticky peníze půjčila. I v případě, že bude v trestním řízení shledána vinnou, bude jí uložena povinnost uhradit veškeré dlužné částky poškozené (buď přímo v rámci trestního řízení či následně v řízení občanskoprávním).

    Poškozená je tak bude moci vymáhat v případě, že je neuhradí dotyčná osoba sama. Nicméně v tuto chvíli je stále dlužníkem poškozená osoba a její věřitelé jsou oprávněni po ní dlužné částky, resp. splátky, chtít. Další možností je požádat banku či jiného věřitele o snížení splátek či jejich odklad. Zda však věřitel takovému požadavku vyhoví či nikoli, již záleží na nich, a to zejména s ohledem na podmínky ujednané ve smlouvě.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování