Počet stránek ve webu: 47577

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dověděla jsem se že můj otec umřel. Je to asi 9 let, já byla v dětským domově, otec si našel druhou ženu, se kterou měl dvě děti. Byla jsem s ním v kontaktu. Navštěvovali jsme se, ale pak jsem byla daleko a otec byl nemocný. Ztratila jsem adresu, tak jsem neměla kontakt.

    Otec zemřel. Jeho žena mě nepozvala ani na pohřeb. Byla jsem pro ně cizí. Netuším ani proč jsem nebyla pozvána k dědickému řízení. Nikdo mne neuvedl, prostě mě vynechali jako bych byla vzduch. Můžete mi poradit, kam se obrátit a kde se dovím pravdu? Vím, že otec měl i nějaké pozemky a pole. Děkuji, Ivana

    Odpověď:

    Důležitou skutečností v celé věci je nabytí Vaší zletilosti. Pokud jste zletilá méně než 3 roky můžete jako oprávněný dědic podat žalobu na vydání dědictví. Pokud nikoliv, tak bohužel žaloba není přípustná. V tomto případě byste mohla žalovat notáře za pochybení a žádat náhradu škody.
    Doporučuji nejdříve se spojit s příslušným notářem, který dědictví vyřizoval. Jméno můžete zjistit buď od rodiny Vašeho otce nebo kontaktovat všechny notáře v místě bydliště Vašeho otce v době jeho úmrtí a zjistit, který z nich dědictví vyřizoval.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování