Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Mám dotaz týkající se dědictví družstevního bytu. Pokud se teta se provdala za muže, který vlastní družstevní byt, bude tetička automaticky dědit byt, kdyby její manžel zemřel a závěť nebude sepsána. Manžel od tetičky má totiž tři dcery. Tak by nás zajímalo zda-li bude mít tetička podíl na bytu a jaký? Musí si tetička toto právně ošetřit? Děkuji, Eva


    Odpověď:

    V tomto případě závisí odpověď na skutečnosti, zda manžel Vaší tety nabyl byt před vznikem manželství, nebo až po jeho vzniku.
    • Nabytí družstevního bytu před vznikem manželství znamená, že ze zákona Vaší tetě vznikl společný nájem bytu, avšak po smrti strýce jí tento společný nájem zaniká a celý družstevní byt jde do dědictví.
    • V případě, že členský podíl v družstvu vznikl až po uzavření manželství, členský podíl v družstvu připadne pozůstalému manželovi ze zákona a do dědictví vůbec nepůjde.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování