Počet stránek ve webu: 47577

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Bydlím v pronajatém bytě s regulovaným nájemným. Chci si nyní k sobě nastěhovat přítelkyni s dětmi. Mám na to právo? Pronajímatel mi totiž vyhrožuje, že v případě, že to udělám, mne okamžitě nechá vystěhovat. Partik.


    Odpověď:

    Do pronajatého bytu si můžete přistěhovat kohokoliv. Nesmíte však obcházet zákon - např. skrytý podnájem (pronajímání pronajatého bytu dalšímu podnájemníkovi bez vědomí majitele) nebo nějaká výnosná činnost apod.

    Pokud se opravdu jedná o prosté soužití, žádný souhlas Patriku nepotřebujete.

    Musíte pouze splnit zákonnou informační povinnost a to že skutečnost oznámíte pronajímateli do 15 dní písemně (nemusíte jej v tomto případě žádat o souhlas). Pokud byste to neudělal, hrozila by Vám sankce, případně i výpověď z nájmu bytu. Takže si hlavně pohlídejte, aby o tom majitel věděl.

    Je nutné podotknout, že by měly být splněny hygienické normy a požadavky - nemělo by se např. stát, že v malém bytě 1+1 bude žít 11 lidí. U takového extrému by mohl soud na základě žaloby rozhodnout kladně o výpovědi z nájmu bytu nebo může trvat na uvedení v původní stav.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování