Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dobrý den,
    majitelka bytu převedla před rokem byt na svého syna, který se zadlužil a je v exekučním řízení. Odmítá platit dluhy. Je možné nějak zamezit, v případě návštěvy exekuce, v zabavení našeho (jsme nájemníci) majetku, které nepatří majitelovi bytu ani jeho příbuzným?
    Nemám od všech věcí faktury, jak se tomu bránit, když jsme v tom nevinně?
    Děkuji.
    Odpověď:
    Zdravím Vás, věci od kterých máte doklady a faktury tak jsou ochráněny těmito listinami. Ohledně zbylých věcí bude nutné spoléhat buď na slušnost nynějšího majitele bytu, který formou čestného prohlášení potvrdí, co ze zařízení bytu, nebo jaký majetek v bytě je Vás. Toto čestné prohlášení je nutné opatřit úředně ověřeným podpisem majitele bytu, popřípadě i jeho matky. V nejhorším případě toto sepište sami. Popřípadě můžete zkusit dohledat i fotografie Vašeho majetku od něhož nemáte faktury, smlouvy, záruční listy, . V budoucnu by možná nebylo od věci poohlédnout se po jiném bydlení, jelikož neplatí-li majitel bytu exekučně vymáhaný majetek, je možné, že bude exekučně vydražen i byt, ve kterém jste v nájmu.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování