Rozcházíme se s partnerem. Máme děti, 5 a 9 let, (9 leté si partner osvojil a nechal se zapsal do RL před 4mi lety). Bohužel jsem ručitelem u jeho hypotéky. Zažádali jsme o moje vyvázání ze smlouvy, aby úvěr byl pouze na něj. Chtěla bych se zeptat, kdy je bezpečné si změnit trvalé bydliště po potvrzení, že mě ze smlouvy vyškrtli? Budu bydlet u rodičů a nerada bych, aby kvůli mě přišli o dům třeba oni, že já jsem někde stále zapojena a nevím o tom. Bohužel už teď vím, že si partner vyjednává nové půjčky a že poslední splátku hypotéky zaplatil pozdě a jiné platby vůbec, tak bych nerada způsobila potíže rodičům. Dále chci zažádat o svěření dětí do péče. Dohoda není možná, nic mi neschválí, ani nepůjde nikam na úřad jen proto že já řeknu že by měl. Potřebuji tedy soudní řešení? Ospod poradil oblastní charitu kde semnou sepíšou návrh který dám k soudu a soud si po té pozve partnera k podpisu, případně budeme u soudu hledat řešení, je to tak možné? A se soudy asi případně čekat až po úplném vyškrtnutí z úvěru, aby kvůli tomu že se soudím o děti a výživné neodložila podpisy v bance a nezačal dělat větší dluhy, že? Děkuji za odpověď.
Darování, darovací smlouva, povinnosti majitele
Vliv trvalého pobytu a hypotéky na vlastnictví nemovitosti
- Základní údaje
- Uložil(a): Mgr. Hana Wernerová (právník)
- Kategorie: Darování, vlastnictví, povinnosti k vl.
- Zobrazení: 114
Vliv trvalého pobytu a hypotéky na vlastnictví nemovitosti
Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
Odpověď:
Trvalé bydliště je pouze evidenční údaj. Pokud si tedy změníte trvalé bydliště k rodičům, nemohou oni přijít o svůj majetek, pouze v případě, že byste čelila nějaké exekuci, by Vás exekutor samozřejmě v místě trvalého bydliště hledal.
Pokud jde o děti, tak v případě, že není rozumná domluva možná, je důvodné obrátit se na soud, aby soud určil, u koho budou děti péči a kdo bude hradit jak vysoké výživné. Je samozřejmě možné, že jakmile s partner dozví, že jste se obrátila na soud, začne dělat problémy s řešením hypotéky, pokud je tedy reálné, že hypotéka bude vyřešena např. v horizontu cca dvou měsíců, návrh k soudu bych podala až poté.
Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.