Počet stránek ve webu: 47669

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Ráda bych Vás požádala o radu ve věci trvalého bydliště mého otce. Bydlí v družstevním bytě s družkou (nejsou sezdáni), práva k užívání bytu jsou pouze na jeho družku, otec tam má trvalé bydliště. Družka se rozhodla že byt prodá a koupí jiný a mému otci oznámila, že tam už ho napsat nenechá. Má vůči mému otci nějakou povinnost mu zajistit jiné bydlení nebo mu umožnit nechat si napsat nové trvalé bydliště v novém místě kam se ona přestěhuje? Nebo jak to vůbec v takových případech chodí a jak by se měl otec zachovat. Má vůbec v tomto případě nějakou oporu v zákoně? Maruška


    Odpověď:

    U družstevního bytu může vzniknout společný nájem jen mezi manželi. Navíc z trvalého bydliště nikomu užívací právo nevyplývá, proto Váš otec nemá právo žádat po své družce zajištění nového trvalého bydliště. Navíc družka nemusí dovolit zapsat trvalé bydliště u svého nového bytu nikomu. Je to jen na ní. Váš otec by si měl sám zajistit trvalé bydliště někde jinde, jinak ho bude mít v místě ohlašovny obce, kde měl poslední trvalé bydliště.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování