Počet stránek ve webu: 47734

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dobrý den,
    nájemce mi přestal platit nájemné, dluh čítající všechny moje výdaje se vyšplhal již k částce celkem přes 100.000 Kč. Obrátila jsme se na právníka, se kterým alespoň trošku komunikoval a domluvili jsme se na splátkách. Vše se úředně sepsalo s notářkou, návrh na exekuci udělen 06/2017, avšak hned první splátka nedorazila. Sice jsem se vyhnula tahanicím a dalšímu čekání z hlediska soudního rozhodnutí a mohla být na nájemníka podaná okamžitá exekuce, ale opět jsem se nikam neposunula.
    Nájemník má trvalé bydliště na adrese, která pouze pronajímá trvalá bydliště. Kde skutečně bydlí, netuším.
    Automobil, který vlastnil, prodal i v době, kdy na něj byla vypsaná exekuce.
    Na účet mu žádný příjem nechodí - asi pracuje někde na černo. Nicméně na sociálních sítích se chlubí tím, jak si užívá života – nový automobil (pravděpodobně napsaný na osobu blízkou), cesty do zahraničí, nové kolo, večere v lepších restauracích atd.
    Výsledky exekučního řízení tedy žádné, exekutor naprosto pasivní. Mám nějakou možnost posunout se dál v celé kauze v rozumném časovém horizontu? Mohu na nájemníka podat trestní oznámení pro podvod a vznik dluhu, který nehodlá platit?
    Jsem matka na mateřské dovolené MD, tudíž současný příjem je minimální. Měla jsem pocit, že pokud je takto oficiálně sepsaná exekuce, tak je s dlužníkem konec a exekutoři nebo soudy z něho dostanou poslední korunu, ale opak je pravdou!
    Případné další detaily vedoucí k nějakému výsledku velmi ráda poskytnu.
    Děkuji moc za jakoukoliv radu.
    Odpověď:
    Dobrý den, exekutor vymáhá pohledávku oprávněného postižením majetku povinného v takovém případě, kdy je majetek povinného dohledatelný. Pokud není možno zjistit, kde povinný bydlí a odkud bere legálně příjem, resp. není zjištěn z veřejných rejstříků žádný jeho majetek, exekutor žádné další možnosti postupu nemá. V takových případech se v praxi postupuje tak, že se každé 2-3 měsíce kontroluje, zda povinný nějaký majetek nenabyl, nezačal někde pracovat, nezřídil si účet, apod. Exekuce není časově omezena, může trvat i dlouhá léta. Doporučovala bych Vám proto nechat exekuci v běhu, není vyloučeno, že časem exekutor něco vymůže. K trestnímu oznámení: není od věci je podat, povinný by se za určitých okolností mohl dopustit trestného činu poškození věřitele; při postupu Policie ČR pak je možné, že o povinném zjistí pro Vás podstatné informace, například kde povinný skutečně bydlí, apod.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování